Jak wybrać kuchnię dla dziecka

Jaką kuchnię wybrać dla dzieci na prezent na Święta?

Dzieci lubią robić, dokładnie to co wy. Dajcie swoim dzieciom możliwość, samodzielnie przygotow potrawy, albo umyć naczynia we własnej kuchni. Kuchnia dla dzieci to wspaniała zabawka, która pozwoli rozwinąć kulinarne umiejętności waszego dziecka. Może trudno w to uwierzyć, ale taka kuchnia sprawi radość nie tylko dziewczynkom. Chłopcy również potrafią spędzić długie godziny na zabawie z garnkami i z patelniami oraz na przygotowywaniu różnych pyszności. Możecie wybrać albo kuchnię plastikową, albo klasyczną kuchnię drewnianą. Przy podjęciu decyzji którą kuchnię wybrać, chcielibyśmy wam zwrócić uwagę na kilka istotnych informacji.


Jakość i materiał z którego jest wykonana

Jeśli zdecydujecie się na zakup kuchni dla dzieci, ważnym kryterium będzie materiał, z którego jest wykonana. Możecie wybrać albo kuchnię drewnianą, albo plastikową. Drewniane kuchnie  są ponadczasowe, wyglądają naturalnie i wytrzymują dłużej, ale nie posiadają ciekawych interaktywnych efektów jak nowoczesne kuchnie plastikowe. Kuchnie plastikowe nie przetrwają kilku pokoleń, ale za to mają ciekawe funkcje, takie jak jak efekty dźwiękowe czy efekty świetlne. Te najciekawsze, symulują nawet gotowanie się wody czy pieczenie się potraw. Posiadają mnóstwo urządzeń i dodatków, dzięki którym, zabawa w kucharzy dostarczy dzieciom jeszcze więcej radości.

Kuchnia drewniana dla dzieci Aga4Kids Adrianna 


Jeśli szukacie bardzo realistycznej kuchni z dźwiękami lub efektami świetlnymi, czy też z odgłosem gotującej się wody, wybierzcie kuchnie plastikowe, takie które posiadają te właściwości i są zasilane na baterie. Przy zakupie kuchni trzeba oczywiście zwrócić uwagę na to, czy są bezpieczne dla dziecka. To oczywiście, zależy przede wszystkim od jakości użytych materiałów do wykonania takiej zabawki, takich aby nie zawierały szkodliwych substancji. Zwróćcie również uwagę na wykończenie krawędzi oraz rogów kupowanej kuchni, aby Wasze dziecko bawiło się bezpiecznie.

Kuchnia dla dzieci Tefal Studio Bubble Smoby  z magicznymi bąbelkami, dźwiękiem i 26 elementami


Polecamy kupować w sprawdzonych sklepach internetowych, w takich, w których znajdziecie znane marki produktów. Producenci sprzedający swoje produkty pod znanymi i sprawdzonymi markami, przywiązują wielką wagę do jakości i designu swoich produktów oraz spełniania wszelkich wymogów bezpieczeństwa.

Akcesoria i funkcje

Dzieci kochają rozmaitości. Im więcej możliwości kuchnia posiada, tym lepiej. Dlatego też, takie informacje co wchodzi w skład oferty i jakie dodatki można jeszcze dokupić, są bardzo istotne. W naszej ofercie znajdziecie akcesoria kuchenne, ciekawe nowinki prosto ze świata, mnóstwo elektrycznych urządzeń, naczyń kuchennych czy też kopii różnych artykułów żywnościowych. Jeżeli wybierzecie klasyczne rozwiązanie i wybierzecie drewnianą kuchnię z dodatkami, to możecie być pewni, że wasze dzieci będą zachwycone, a ich wyobraźnia niczym nieograniczona podpowie jak je w pełni wykorzystać. 

 Zestaw kuferek pełen słodyczy Aga4Kids Cany World 52 elementyWysokość a wyposażenie

Zależy to głównie od wzrostu i wieku dziecka. Zainteresowanie gotowaniem oraz naśladowanie rodziców przy pracy w kuchni, objawia się już u dzieci od 1,5 roku życia. Dla dziecka w tym wieku, wybierz kuchnię, która ma wszystkie krawędzie i rogi zaokrąglone i nie zawiera żadnych małych części, które dziecko mogłoby połknąć albo się nimi zadusić. Niedrogie i cenowo dostępne są na przykład niskie mini kuchnie, które mogą być ustawiane na płaskiej powierzchni, takiej przy której dziecko może wygodnie usiąść.

Mini kuchnia drewniana dla dzieci Aga4Kids Lenora niebieska + akcesoria


Przy zakupie wyższej kuchni dla dzieci, zwróćcie uwagę na wysokość blatu roboczego, tak aby wasza latorośl nie musiała się garbić i aby kuchnia nie była za wysoka. Jeśli kupujecie online, sprawdźcie rozmiary, które miałyby być częścią każdej oferty. Wszystkim dziewczynkom bez wyjątku spodoba się jedna z bajkowych kuchni, z pracowni francuskich designerów Smoby. Motywy popularnych bajek i bajkowych postaci takich jak księżniczki Elza i Anna z bajki Kraina Lodu czy wesoła Masza i niedźwiedź zawrócą w głowie niejednej małej gospodyni.

Kuchnia dla dzieci Smoby Frozen Kraina Lodu + 22 dodatki


Francuska marka Smoby wypuściła na rynek mnóstwo kuchni dla dzieci z wyszukanymi detalami i realistycznymi akcesoriami. Wielka popularnością cieszą się kuchnie dla dzieci z serii Tefal Smoby, które odzwierciedlają najnowsze trendy w kuchni, a wbudowany elektroniczny moduł symuluje różne odgłosy gotowania i pieczenia.

Kuchnia elektroniczna dla dzieci Smoby Mini Tefal French z dźwiękiem + 46 akcesoriów   


W tej kuchni dzieją się prawdziwe czary! Postawcie garnek z wodą na palnik, a po naciśnięciu przycisku,woda zacznie bulgotać. Na wyposażeniu kuchni znajdziecie też magiczną patelnię na naleśniki z funkcją obracania, a nad kuchenką zabudowany jest ekspres do kawy, w którym wasz maluch z radością przygotuje wam kawę. W kuchni znajdziecie również grill, na którym dzieci chętnie ugrilują steki dla swoich przyjaciół. No więc? Czy już zdecydowaliście, która kuchnia znajdzie się pod choinką jako prezent dla waszych dzieci?