Jak wybrać odpowiednią trammpolinę?

Jaką trampolinę wybrać?

Skakanie na trampolinie wzmacnia kondycję fizyczną, polepsza sprężystość mięśni, a przy tym dostarcza niesamowitej zabawy,nie tylko dzieciom, ale i dorosłym. Własna trampolina jest marzeniem prawie każdego dziecka, gdzie mógłby wyskakać się do woli i  z pożytkiem wykorzystać nadmiar swojej enegrii. Ćwiczenia fizyczne sprawiają, że w naszym ograniżmie, w wiekszej ilości wydziela się serotonina - popularnie nazywana hormonem szczęścia. Wtedy to czujemy się pogodniejsi i mamy więcej chęci do życia. Jeżeli chcesz wybrać trampolinę dla siebie i swojej rodziny, spróbujemy podpowiedzieć Ci, jak wybrać tę właściwą. 


Jakość i bezpieczeństwo na pierwszym miejscu

Przy wyborze trampoliny, szczególną uwagę kierujemy na to, aby wybrać taką, która zapewni maksymalne bezpieczeństwo jej użytkownikom. Trampolina powinna posiadać odpowiednie atesty, które potwierdzą, że spełnia ona wymagane normy bezpieczeństwa. Lepiej więc, zainwestować w dobrą trampolinę, od sprawdzonego producenta, taką, która jest wykonana z wysokiej jakości materiału i jest trwalsza.Tym samym zapewnisz sobie dłuższą radość z jej użytkowania. Przed zakupem trampoliny, przeczytaj dokładnie jej specyfikację i sposób jej użytkowania. Ważne też, aby trampolina o śednicy wiekszej niż 140 cm posiadała ochronną siatkę zabezpieczającą.

Rodzaje trampolin

Na rynku dostępne są różne rodzaje trampolin. Musimy ustalić kryteria, według których wybierać będziemy , odpowiednią dla nas trampolinę. Jeżeli potrzebujemy trampolinę dla dzieci, to powinniśmy zastanowić się gdzie ja chcemy użytkować: wewnątrz pomieszczeń, albo na zewnątrz. Trampoliny przeznaczone do użytkowania wewnątrz pomieszczeń, zazwyczaj są to niewielkie trampoliny, ale odpowiednio przystosowane. Mają one  na przykład nogi zabezpieczone specjalnymi podkładkami, aby nie rysować podłogi  na której ustawiamy trampolinę i aby się ona nie ślizgała. Największą popularnością jednak, cieszą się trampoliny, które są przeznaczone do użytkowania na zewnątrz pomieszczeń, na przykład w ogrodzie. Trampoliny takie, prawie zawsze wyposażone są w ochronną siatkę zabezpieczającą. W zależności od tego jak zamocowana jest siatka, rozróżniamy trampoliny z zewnętrzną albo wewnętrzną siatką ochronną. Jeżeli zależy Ci na bardziej profesjonalnej trampolinie, przeznaczoną do ćwiczeń, poprawiających twoją kondycję, możesz wybrać trampolinę fitness.Trampoliny takie posiadają specjalny uchwyt do ćwiczeń, a można ją również wyposażyć i w inne dodatkowe akcesoria.

Wybór trampoliny według rozmiaru

Trampoliny występują w różnych rozmiarach. Kierując się tym kryterium, wszystko zależy od tego ile przestrzeni masz do dyspozycji na umieszczenie trampoliny. W ofercie naszego sklepu znajdziesz  trampoliny o średnicy od 1metra aż do 5 metrów (fitness trampoliny, są tymi najmniejszymi i mają średnicę ok. 1 metra). Trampoliny z siatką ochronną mają średnicę od 2 do 5 metrów. Zazwyczaj podawany rozmiar trampoliny, wskazuje na średnicę maty do skakania wraz z długością sprężyn mocujących, czyli jest to szerokość całej trampoliny wraz z ramą. Jakość odbicia, zależy od rozmiaru maty do skakania. Miejsza powierzchnia maty daje mniejsze odbicie, natomiast większa, pozwala na większe wybicie się, a tym samym daje więcej możliwości akrobacji. Aby zapewnić sobie bezpieczne użytkowanie trampoliny, pamiętać należy o odpowiedniej przestrzeni przeznaczonej na taką trampolinę. Z reguły potrzeba około 1 metra wolnej przestrzeni wokół trampoliny.  

Nośność trampoliny

Kolejny istotny czynnik, na który musisz zwrócić uwagę przy zakupie trampoliny, jest jej nośność. Trzeba odpowiednio dobrać nośność trampoliny w zależności od wagi osób, które będą z niej korzystać. W przypadku przeciążenia trampoliny,  może dojść do niepożądanego urazu.

Zabezpieczenia trampoliny

Najwyższej jakości trampoliny posiadają odpowiednie zabezpieczenia. Najważniejszym elementem ochronnym jest osłona sprężyn, bez której mogłoby dojść do niebezpiecznych urazów. Trampoliny przeznaczone do użytkowania przez dzieci, powinny ją bezwzględnie posiadać. Trampoliny o średnicy przekraczającej 140 cm, powinny też posiadać zabezpieczenie w postaci siatki ochronnej. Może ona wtystępować jako wewnętrzna siatka ochrona, albo zewnętrzna siatka ochronna. Co to oznacza i jaka jest różnica miedzy nimi?  Siatka ochronna wewnętrzna, zamontowana jest wewnątrz trampoliny co sprawia, że  dziecko nie ma bezpośredniego kontaktu ze słupkami, czy osłonami sprężyn. Siatka ochronna zewnetrzna, zamontowana na zewnątrz ramy trampoliny nie ogranicza miejsca do zabawy, a mimo tego zabawa jest bezpieczna. Wszystkie słupki trampoliny osłonięte są miękką pianką, a sprężyny maty do skakania: grubą, miękką osłoną. W naszym sklepie internetowym znajdziesz trampoliny z zewnętrzną siatką ochronną, jak też i te, z wewnetrzną siatką ochronną. Trampoliny w ofercie naszego sklepu internetowego spełniają najbardziej rygorystyczne kryteria bezpieczeństwa i jakości. Spełniają europejskie normy jakości EN-71 i posiadają certyfikat jakości TÜV-GS.

Trampolina Sport Pro Aga


Trampolina Aga Sport Pro posiada stalową, galwanizowaną konstrukcję,  odporną na korozję. Wysoka nośność trampoliny, zapewni zabawę, prawie dla każdego członka rodziny. Wszystkie trampoliny firmy AGA spełniają normy bezpieczeństwa EN-71 i mają certyfikat TÜV-GS